Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Girişimcilik Üzerine – Developer Talks ‘ 16/12 Etkinliği

Değerli arkadaşım, H2B ve Plusclouds şirketlerinin kurucusu olan Harun Barış Bulut ve ekibinin oluşturduğu Plusclouds Community organizasyonun, düzenli olarak gerçekleştirdiği etkinliklerden bir tanesi olan Developer Talks’ 16/12 konuşmacı olarak katıldım ve girişimcilik ve siber güvenlik üzerine bir şeyler anlattım. Etkinliğe KWorks ev sahipliği yaptı. KWorks ve Koç İnkübasyon Merkezinin saygı değer yönetici ve değerli arkadaşım Burak Yaman ile de uzun bir zamanın ardından yüz yüze görüşme fırsatı yakaladım. Malumunuz girişimcinin zamanı fazla olmuyor 🙂

 

Biraz Siber Güvenlik, Bol Bol Girişimcilik

Çok fazla lak lak yaptık, çok güzel sohbet ettik, çok kaliteli insanlarla tanıştık. Laf lafı açtı konular arka arkaya geldi ve çok faydalı, öğretici bir sohbet oldu. Hem katılımcılar hem de konuşmacıların bu kadar etkileşimli bir diyalog gerçekleştirdiğini daha önce görmemiştim.

Ben yine çenemi tutamadım çok çok çok fazla konuştum 🙂 Herhalde bütün konuşmaların içerisinde o veya bu şekilde varım. Güzel esprilerim de oldu tabi.

Arada sağa sola laf attığımız da oldu, tecrübe paylaşımı da oldu. Türkiyenin en genç girişimcisinden, robot yarışmalarında birincilikler kazanan kişilere, bulut bilişim sektöründe yeni bir şirket açmayı planlayan arkadaşlardan sanat ve finans alanında faaliyet gerçekleştiren kıymetli hanımefendilere kadar çok farklı bir aralıkta bulunan süper eğlenceli bir insan topluluğuyla her şeye dair tartıştık.

Ülkeyi de Kurtardık Kendimizi de 🙂

Girişimcilik söz konusu olunca, ne yazık ki, hemen hemen her girişimcinin dert yakındığı devlet desteğinin yeterli olmaması yine gündeme geldi. Kendi bilgi birikimimle bir şeyler paylaşmaya çalıştım. Tabii ki değerli devletimizden çok daha fazla destek ve esneklik bekliyoruz. Ülkemizin geleceğinde girişimciliğin büyük bir önem arz edeceğine de eminiz.

Sohbette bulunan kişilerin projeleri de adeta buna delil gibiydi. Tabii ki koskoca ülkeyi 2-3 proje ile kurtaramayız ancak geleceğe dair neler yapabiliriz bunları gördük. Kendimize olan güvenimizi tazeledik.

Ben yine sivri dilimle ülke olarak birbirimize verdiğimiz zararları dile getirdim. Ne yapıyorsak kendimizedir. Zarar da öyledir, yarar da. Rekabet edelim derken birbirimizi bu kadar öldürmeye gerek yoktur diye de sıkça paylaşmaya çalıştım.

Bu girişimcilik etkinliği aynı zamanda canlı yayınlanmıştı. Hiçbir montaj olmadan, doğrudan neler konuşulduysa aşağıdaki videoda bulabilirsiniz 🙂

Teşekkür ederim 🙂

 

3
Gökay Bekşen - www.ottosis.com [email protected]
share
1 Response