Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Sundaying – Pazarlama ve Sohbet İçerikli Yeni Kanalımız

Bu reklamcılık neden bu kadar kötü oldu. Eskiden reklamlar kalite kokardı şimdi içerikler aynı, kaliteler düşük ve zevk vermiyor. Hatta hemen hemen hepsi seks odaklı oldu. Pazarlama stratejileri de keza öyle. Pazarlamanın amacı değerleri yansıtmak değil sanki, doğrudan para kazanmaymış gibi gösteriliyor. Ben pazarlama uzmanı değilim ancak bu konuda bir şeyler yapmak istiyordum. Bu yüzden sevgili kardeşim Fırat Kopmaz ile yeni kurduğumuz Youtube kanalı, Sundaying ile yeni bir maceraya atılıyoruz. Bununla ilgili bilgileri ve ilk muhabbetimizi buradan bulabilirsiniz.

Fırat Kopmaz pazarlama uzmanıdır ve reklam ajansı sahibidir. O yüzden onun yaklaşımları ile benim yaklaşımların genelde birbirinden farklı oluyor ve olmaya devam edecektir. Teknik analiz konusunda o  yüzden kafam oldukça rahat. Ben son kullanıcı misali, cahil yorumlarımla yola devam edeceğim 🙂 Farklı fikirler ve çalışmalar çıkacaktır. Herkesin katkısı ve düşüncesi bizim için çok önemlidir.

Neden?

Bizim ülkece beceremediğimiz şeylerden biridir pazarlama. Herkes yaptığını söyler ama başarı oranları hep patatestir. Hatta bunu okuyanlar bile eleştirecektir beni, sen pazarlamacı mısın diye? Değilim ama olmak zorunda da değilim. Pazarlama o kadar değerli bir konu ki bunu yüksek lisansla, kampanyayla falan öğrenemezsiniz. Yaşanarak, araştırmak yaparak, hissettirerek öğrenilecek bir olay bu. Bu olguyu göremediğim için Sundaying ortaya çıktı.

Nasıl?

Bol sohbetli, eğlenceli, kahkahalı, laf sokmalı, eleştirmeli, vb. bir şey Sundaying. Muhabbetlerimiz de olacak, konularımız da, derslerimiz de, hap bilgilerimiz de hatta ve hatta konuklarımız da…

Ne?

Yeni yeni nesil pazarlama geyiği. Farklı iki kafanın ürünü. Araştırmacı, öğretici, eğlendirici.

İsim Niye Sundaying?

İsim konusunda çok debelendik. Gerçekten marka oluşturmak ve isim vermek büyük işkence. Hatta bu işkenceyi buradan izleyebilirsiniz. Aklımıza neler neler geldi. Ne isimlerle dalga geçtik. En sonunda amacımıza uygun, eğlenceli ve farklı bir isimle yola çıktık. Marka ismi gerçekten çok önemli ve bu yolda çekilen çile kutsalmış. İsim konusunda bize ilham veren şey ise bu fotoğraftır. Kişi ve şirketin konumuzla hiçbir alakası yoktur, hatta kendilerine teşekkürü bir borç biliriz. Lütfen abone olmayı unutmayın 🙂

0
Gökay Bekşen - www.ottosis.com [email protected]
share